| IIIx333III a întrebat:

Pe un netbook te poti juca jocuri?

Răspuns Câştigător
| Aero a răspuns:

E incomod pe un ecran de 10 inchi, dar merge un Solitaire, Chess Titans, Purble Place big grin, jocuri online sau cele bazate pe browser.
Poti juca si ceva precum GTA3, merge destul de bine! Merge chiar si Counter-Strike tongue. In general ruleaza foarte bine jocurile lansate mai devreme de anul 2006.

7 răspunsuri:
| ronin33dan a răspuns:

Pe orice netbook sau laptop poti juca jocuri! Depinde ce fel de jocuri! Problema la jocuri este grafica (placa video) si memoria(ram-ul netbook-ului), ca procesarea (cpu) la ora actuala este destul de avansata!

| εїз a răspuns:

Da, firesc.

| Parker a răspuns:

Da, doar ca se vede ca un slide show - in poze ^ ^

| stick a răspuns:

Pe orice poti juca jocuri daca ai o configuratie buna (procesor, rami si video dedicat sa fie cat de cat bun sa nu-ti sacadeze imaginea sau... chiar sa nu o poti vedea) succe!

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Bună. Da, bineînţeles. Fără probleme. O zi bună!happy

pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt foarte putine jocuri care se pot juca pe netbook, si eu cau ceva decent pentru al meu dar nu gasesc, doar jocuri gen zuma si cele in genul merg si nici alea toate. daca vrei ceva pe care sa ruleze jocuri main serioase orienteazate prea un notebook
pentru cei care au zis ca se poate : faceti diferenta dintre netbook = minilaptop si notebook = laptop, netbookul te limiteaza