| Tweeknax a întrebat:

Pe un notebook cu Vista 7 am dat sa comprime 'C'. Dupa ce am dat restart apare mesajul de eroare "BOOTMGR IS COMPRESSED/Press CTRL+ALT+DEL to restart". Normal ca degeaba dau restart.Va rog sa ma ajutati cu vreo solutie.

Răspuns Câştigător
| TDT a răspuns:

Daca nu vrei sa reinstalezi, mai ai o varianta. Trebuie sa bootezi de pe dvd-ul cu Windows, alegi Repair your computer. Apoi deschide o fereastra de command prompt (ai in meniul care-ti apare optiunea asta). Scrie C: si da-i Enter. Apoi bootrec /FixMbr si Enter. Apoi bootrec /fixboot si Enter. Apoi bootrec /rebuildbcd si Enter. Apoi inchide fereastra si restarteaza calculatorul. Ar trebui sa mearga fara probleme.

1 răspuns:
| alexviorel97 a răspuns:

Trebuie sa aprinzi pc cu o versiune de windows portable si dupa aia sa decupereazi bootmgr big grin