| ReHo a întrebat:

Pe un single core cu 1, 256gb ram pot sa bag windows 8/10?

9 răspunsuri:
| GabiC1337 a răspuns:

Nu, nu o sa functioneze decent, windows 7 ultimate e cel mai bun.

| Nevroza a răspuns:

Nu garantez pe Windows 7, dar pe 10 sau 8... Ar fi bine sa ramai la XP. Windows XP si 10 sunt cele mai bune parerea mea.

| gelu1970 a răspuns:

Sigur ai 256 gb ram?

| flixbuster a răspuns:

Incepand cu CPU dual core + 2GB RAM -> Windows 32 bits (de la 7 la 10).

Orice e sub, numai cu un Linux mai usurel (Lubuntu?) il mai poti instala sa fie si utilizabil.

| ReHo explică (pentru flixbuster):

Se gasesc procesoare pe socket 754 cu 2 nuclee?

| ReHo explică (pentru gelu1970):

1gb+256mb

| ReHo explică (pentru gelu1970):

1gb+256mb ram

| gelu1970 a răspuns (pentru ReHo):

Ok. Cu acesta configuratie ai de ales intre 7starter, Android, chromium, linux. Dintre sistemele Microsoft actuale nu te gandi sa instalezi. Oricum, poti sa instalezi si verifici tu singur.
Bafta.

| flixbuster a răspuns (pentru ReHo):

Din pacate, nu sad