| MZc a întrebat:

Pe voi cat va tin o pereche de casti?

14 răspunsuri:
| AnOnImA4109 a răspuns:

Depinde, unele mai mult, unele mai puțin. Dacă ai grijă de ele o să te țină mult.

| Frank51 a răspuns:

Foarte mult. Am luat in 2016 niste Sony(100 lei), si acum merg la fel ca in prima zi. Din plictiseala le mai schimb, am luat recent niste Panasonic (26 lei) suna bine dar bubuie, nu se compara cu niste casti de calitate. Daca esti pretentios(ca mine), iei ceva in jurul sumei de 100 lei. Hi-Fi ftw.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am avut Sony on ear care m-au ținut aproape 3 ani. Acum am alte căști Sony on-ear, alt model, cam același preț de încadrare și le am de 1 an și jumătate.

| brokxy a răspuns:

1 an maxim

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu ascult doar la căști cu extra-Bass nu bâzâiala care oferă căștile de 60 lei. laughing

| Speranta12 a răspuns (pentru anonim_4396):

Zi-mi si mie un model de casti cu extra-Bass, ca vreau si eu sa-mi cumpar

| ArmyCaptain28 a răspuns:

Depinde de modul in care le ingrijesti. Eu am casti care inca functioneaza perfect dupa foarte multi ani de utilizare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Speranta12):

Sony MDR V55. La eMAG nu se mai găsește, m-am uitat mai devreme. În schimb le găsești la altex în magazin. Acolo le-am mai văzut. Acesta a fost primul model deținut, are fir plat și foarte calitative căștile.

Iar acum am Sony MDR ZX660AP pe negru. Dar m-am uitat mai devreme pe eMAG și m-am crucit cât s-au scumpit căștile astea... Adica eu le-am cumpărat cu 219 lei din altex, pe atunci tot același preț era și pe eMAG distribuit prin flanco, iar acum alt distribuitor și costă 400 lei. Nu te lua după prețul ăsta. Nu atâta costă căștile, iar în flanco/altex le găsești la 200 și ceva de lei.

Sunt pe fir, astea din urmă vin și cu microfon. Dacă vrei fără fir găsești la 900 lei cu wireless. Dar pentru căști wireless trebuie sa ai pc cu port USB să le poți încarca acumulatorul.

| Speranta12 a răspuns (pentru anonim_4396):

Super, multam fain! Dar e adevarat ca un sunet de calitate e influentat si de calitatea pc-ului din care iese sunetul? Ca eu am un laptop Asus de vreo 5 ani destul de slabut. Despre placa de sunet nu stiu detalii, dar sigur nu e ce stii ce. Afecteaza asta cu ceva sunetul din casti?

| CdeMetal a răspuns:

Depinde, am avut o pereche de casti Sony, in ear care n a tinut mai mult de 3 luni, iar acum un an jumatate mi am luat Sony XB550 care merg la fel de bine si acum

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pana când se uzeaza buretii sau se fu*te o casca.
Am niste JBL-uri on-ear Bluetooth ca ma enerveaza cablul de 4 ani si incã rezista.

| AnonimulFox a răspuns:

1 săptămâna

| wpetterssone a răspuns:

La serviciu folosesc aceleași căști cu microfon de doi ani. Iar căștile de telefon le pot folosi în funcție de cât de multă grijă am de acele fire subțiri.

| Bizon95 a răspuns:

ORICE casti cu fir se duc mai devreme sau mai tarziu, oricat de bine ar fi facute (si scumpe)

de aia am trecut pe casti fara fir, si am o pereche de peste 2 ani si merg binemercic!