| xZer0x a întrebat:

Pe windows 10 pot folosi toate aplicatiile pe care le foloseam pe 7?
Se merita sa instalez windows 10, sau sa raman la 7?

5 răspunsuri:
| 21341231 a răspuns:

Bro,eu iti spun ca eu am windows 10 pro, sunt multumit de el, este foarte tare, poti sa iti pui in mod PC sau tableta.
Windows 7 si restul sunt facute in 2007 sau 2006 nu stiu exact haha...
Eu iti zic ca windows 10 are cateva lucruri mai interesante decat windows 7 adica ai Microsoft edge un fel de google chrome sau Windows Office la fel, Magazin, unde poti lua aplicatii, jocuri, sau XboX daca vrei sa te joci cu alti prieteni.
Sper sa imi asculti sfatul, sa iti iei windows 10 exista mai multe versiuni:
Normal, Pro(il am eu), Home, Entertainment etc...
Salut! Funda? big grin

| OnuOnulică a răspuns:

Nu merită. Părerea mea e să rămâi la windows 7 pentru că e mult mai bun.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu. Unele aplicatii nu au facut update-uri la Windows 10. Mai mult, W10 descopera daca ai softuri ilegale.

| Ana9999 a răspuns:

Eu n-am intalnit nicio aplicatie care sa mearga pe 7 si sa nu imi mearga si pe 10. La drivere nu am avut deloc probleme, spre deosebire de 7, unde nu prea erau compatibile, cel putin in cazul meu. In rest mare diferenta nu e, 10 se misca mai bine si mai rapid, plus ca arata mai bine. Am vazut ca update-urile automate nu pot fi dezactivate sau cel putin nu am gasit eu de unde se dezactiveaza pana acum. Eu zic ca merita sa il incerci, mie imi place mult mai mult decat 7.

| xDraogsel007 a răspuns:

Da, eu am windows 10 si poti sa folosesti toate jocurile si aplicatiile pe care le foloseai pe windows 7.