| Anonimouse25163 a întrebat:

Pentru a face livestream gaming pe YouTube iti trebuie neaparat 2 monitoare?

8 răspunsuri:
| Doja a răspuns:

Nu iti trebuie doua monitoare, dar daca vrei sa monitorizezi stream-ul in timp real da.

Doar cu 2 monitoare poti avea un joc full screen, si programul de streaming deschis/ruland vizibil in acelasi timp.

| Anonimouse25163 explică (pentru Doja):

Dar merge ideea sa folosesc un monitor si un telefon?

| Doja a răspuns (pentru Anonimouse25163):

Poti sa te uiti la stream pe telefon. Dar nu vei putea manipula programul de streaming.

| Anonimouse25163 explică (pentru Doja):

Si cam cat costa doua monitoare cat de cat bune?

| PainTech a răspuns (pentru Anonimouse25163):

RE : Pot folosi un monitor si un telefon?
Da! Poti folosi un smartphone Android ca un monitor folosind
aplicatia Spacedesk. Desigur, nu recomand solutia aceasta pe termen lung, aplicatia are cateva probleme si conexiunea poate pica pe neasteptate.

Gasesti monitoare HD LED incepand de la 250 de lei. Pentru un simplu monitor de birou/monitorizare stream e suficient.
Daca doresti si un display ceva mai larg si o rezolutie ceva mai buna vei fi nevoit sa scoti din buzunar 350-400, poate chiar si 500 de lei.

| Anonimouse25163 explică (pentru PainTech):

Deci in total m-ar costa cam 1000 de lei aceste monitoare.

| AlexDarius3 a răspuns:

Normal ca nu. De unde sa stie Youtube cate monitoare ai?

| EmYyYEmilian a răspuns:

Nu cred