| anonim_4396 a întrebat:

Pentru a putea vedea clipuri(4k) la un tv 4k ai nevoie de player extern sau home cinema?

3 răspunsuri:
| Decicumzici a răspuns:

Pai da, adica pe posturi tv nu este 4k abia este hd precum protv hd (1600x1200-720p). Sa dai 4k fie dai de pe laptop prin hdmi, fie dvd 4k prin player home cinema sau pe stick. Tv-urile nu vad toate extensiile video (in cazul in care dai de pe dvd sau stick), iar daca dai de la laptop pe hdmi nu mai conteaza ca de extensie se ocupa codecs packul din laptop. K-lite codec pack recomand eu e universal.

| Decicumzici a răspuns (pentru Decicumzici):

La smart tv ce se conecteaza el la net poti vedea direct video 4k online daca suporta codec packul lui si flash player si altele.

| Decicumzici a răspuns (pentru Decicumzici):

Daca ai probleme la codecul tv-ului poti schimba firmware-ul tv-ului (update os). Desi nu prea stiu cum da sigur este pe google how to.