| MG_Gabi_2002 a întrebat:

Pentru ca un telefon bun pentru gaming ce conteaza cel mai mult? : Frecventa :1, 2 gHz, Memorie interna : 16 gb \ 2 gb ram, Procesor. : Octa core?

2 răspunsuri:
| tpuuser999 a răspuns:

In general jocurile de telefon sunt facute in asa fel incat sa functioneze pe o gama cat mai mare de echipamente. Eu am acum un telefon de 5 ani cu procesor quad core 1. 6GHz, 2Gb ram si memorie interna de 16Gb, iar toate jocurile imi merg OK (exemple: Fallout Shelter, Hearthstone, Pokemon Go).

Eu zic ca telefonul meu este "minimul necesar", asa ca un telefon mai nou (ultimii 2 ani) cu 2-3Gb RAM, 16-32Gb stocare si procesor octa core ar fi varianta recomandata.

| EkToR a răspuns:

Procesor capabil cu 2gb si 16 e ok.