| anonim_4396 a întrebat:

Pentru ce se foloseste usb la telefonul mobil?

5 răspunsuri:
leonardk
| leonardk a răspuns:

Ptr conectare la PC ca sa descarci de pe el sau incarci pe el date.(fotografii, filmulete, jocuri, etc)

| REMiXDJ a răspuns:

Ce intrebare!, orice lucru care al are un aparat electronic foloseste la ceva. pai cine are USB la telefon e tare, inseamna ca are telefon bun.USB-ul in general este pentru transfer bilateral de orice fel de date dar la telefoanele mobile el a aparut in special ca o necesitate pentru o conectare rapida cu laptop-uri si cu statii GPS portabile pe masini, si nu numai. daca aveti un memory stick de capacitate mare, puteti instala pe el un Windows XP live edition, al conectati la telefonul mobil si aveti un mini-laptop cu toate facilitatile.

| blue29 a răspuns:

Pentru a transfera fisiere(muzica, tonuri, jocuri, fotografii, teme...)din pc in telefon si invers si uneori daca nu aveti incarcatorul la voi puteti sa incarcati telefonul prin cablu usb.

| sese a răspuns:

Pentru descarcari de date.

| Daisy. a răspuns:

Pentru scimburi de fisiere...de pe telefon p pc...sau de pe pc pe telefon