| Lipsa47 a întrebat:

Pentru ce sunt bune aceste sloturi?
Cel de deasupra e de la placa video dar cele doua?

http://shareimage.ro/images/cfwlpme3m41eyosp9bq.jpg

Răspuns Câştigător
| Mickulash a răspuns:

Celelalte sloturi pe o placa de baza sunt pentru cazul in care vrei sa ii pui cevat in plus ex: placa de sunet, placa de retea etc. Si asta nu doar daca se strica cele onboard ci pentru ca sunt unele mai performate decat cele incluse.

1 răspuns:
| Wehrmacht a răspuns:

Nu imi merge poza, dar te referi la slot-urile alea care sunt in plus si sunt sub placa video? In caz de ti se strica o placa care e incorporata in cea de baza.De exemplu: mie mi se stricase placa de sunet si am cumparat una si am pus-o intr-un slot din alea de acolo.