| saneaambul a întrebat:

Pentru ce sunt date Frecventa memorie video si frecventa procesor video?

Răspuns Câştigător
| al3xander a răspuns:

Frecventa memoriei video este viteza de transfer a datelor (depinde de frecventa, cu cat e mai mare, cu atat viteza de transfer exprimata in Gbps este mai mare). frecventa la procesorul video inseamna acelasi lucru ca la frecventa de la procesorul de la calculator: cu cat este mai mare cu atat procesorul poate face mai multe calcule pe secunda.

| saneaambul explică (pentru al3xander):

Multumesc frumos

| al3xander a răspuns (pentru saneaambul):

Pentru nimic, numai bine!