| RAY a întrebat:

Pentru cei care au laptop, voi cu aspiratorul il curatati de praf?

7 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Așa fac toți.Procedează prost.NICI O DATĂ un laptop nu se aspiră. Aspirând-ui fantele vei dizloca pătura de praf de pe sistemele de răire, iar asta îi va optura și puținul loc de airisire ce-l mai are.
deci când se încălzește du-l în service la cosmetizat.Te costă între 50-100 ron.Mertiă măcar la 6 luni un an s-o faci.Succes

| Jipa95 a răspuns:

Sunt pe piata un fel de mini aspiratoare special concepute pentu a curata un laptop de praf, dar eu prefer metoda classica, adica il demontez de tot! Asa este cel mai bine deoarece pot curata exact tot!

| LTAA a răspuns:

Da.

| RaduTN a răspuns:

Nu e bine să-l cureţi cu aspiratorul.
Nu iese tot praful din el.Mai bine îţi iei o surubelniţă şi-l cureţi perfect.

Baftă wave

| carlyhalatz a răspuns:

Eu am un aspirator mai mic care e pentru chelnerii care trebuie sa curete mai rapid mesele din local si merge excelent la laptop-ul meu.

| Huhulea_Alex_1979 a răspuns:

Si asta este o metoda dar mai poti si sa il desfaci si sa-l cureti dinauntru

| untu a răspuns (pentru Huhulea_Alex_1979):

Daca desfaci laptopul se pot rupe firele de contact si de conexiune! Mai bine o lasam pe mana specialistilor, ei stiu sa umble cu delicatete si migala si cu mare grija si le aspira cu un aspirator special cu putere minima, nu merge cu ala de covor sau de masina, fiindca risti sa pierzi ceva piese foarte mici!