| AvalohAlyn a întrebat:

Pentru cei ce se pricep, ce parere aveti despre laptopul urmator?
E cat de cat ok?

http://www.altex.ro/......-2gb-linux

Răspuns Câştigător
| C0olmonkey a răspuns:

Este bun dar cam putin ram pentru asa un procesor. Ar fi fost bine sa aiba 8.

Este un model ceva mai performant care poate fi folosit pentru multitasking, editari video sau gaming. Procesorul este un model ULV ce consuma putin curent dar in acelasi timp se recomanda ca unul dintre cele mai rapide modele dual-core. Placa video este suficient de performanta incat sa va permita sa rulati jocuri abia lansate cu detaliile video setate cel putin pe mediu dar si sa vizionati filme Full HD si Ultra HD (4K).

La gameing este posibil sa il incetineasca putin ram-ul.

Ca si autonomie ar trebui sa tina aproximativ 5 ore in conditii normale de temperatura atat timp cat nu este utilizat pentru gaming.

Parerea mea este ca cel mai important lucu este pentru ce o sa il folosest. Personal pentru gaming as lua ceva putin mai bun chiar daca ar trebui sa mai adaug 200-300 de lei la buget.
Dar daca nu esti un mare gamer cred ca poti sa iti iei acest notebook fara a ezita happy

2 răspunsuri:
| S3c0ndSh0t a răspuns:

Nu este! In banii astia gasesti ceva mult mI bun. Depinde ce vrei sa faci cu el, gen sa te joci

| RareşTPUro a răspuns:

Da, e chiar bun. Dar de banii aceia, iti faci un Desktop PC (nu laptop) cu mult peste acest laptop.