| ticu_1478 a întrebat:

Pentru cei programu asta skipe?

Răspuns Câştigător
| nairpic a răspuns:

Salut! Acest program este pentru a vorbi cu alti omanei! O poti face prin videocu telefon sau doar telefon mai multe chesti e ca un messenger dar mai mult pentru video! sper ca team lamurit! Uite aici un link de descarcare! http://www.skype.com/intl/en/home

7 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Este un fel de messenger.winking

| Turquoise a răspuns:

Skype este un utilitar gratuit si simplu care va permite efectuarea de apeluri telefonice oriunde in lume in doar cateva minute. Creat de aceleasi persoane care v-au adus programul Kazaa, Skype foloseste tehnologia P2P (peer-to-peer) pentru a va permite conectarea cu alti utilizatori. Programul poate fi instalat rapid si usor si ofera cateva utilitati dintre care putem aminti apelurile SkypeOut, efectuate dinspre Skype catre telefoane fixe si mobile din intreaga lume, apeluri gratuite in sistem conferinta si un transfer sigur al fisierelor. Apelurile Skype au o calitate mai buna a sunetului decat cel oferit de telefonul dumneavoastra obisnuit si sunt deosebit de sigure, datorita unui sistem de codificare a datelor terminal-catre-terminal. Este disponibila si o versiune a programului pentru PDA. Versiunea 1. 3 adauga utilitati care permit o imunizare imbunatatita, o interfata superioara si de asemenea integrarea unui Browser Manager pentru detectarea programelor spion, plus noua caracteristica "Fisiere Gazda", precum si remedieri ale bug-urilor preexistente.

| Liviu3478 a răspuns:

Este ca un fel de messenger.

| pengu a răspuns:

Are aceiasi utilitate ca si yahoo messenger, doar ca apelurile audio dar si cele audio-video au o calitate mai buna. Contul se face pe baza adresei de mail pe care o ai deja, caci pe skype nu ai si mail.

| change12 a răspuns:

Skype e mult mai bun la calitatea sunetului decat mess-ul se pot face conferinte cu 20+1(liderul)persoane, daca iti iei skype mai bine il folosesti sa vorbesti cu alte persoane prin microfon

| PunkyA a răspuns:

Este un fel de messenger, doar ca se aude mult mai bine atunci cand vorbsesti prin casti si se vede mai bine cu webcamu'.

Si foarte important... poti vorbi cu mai multe persoane in acelasi timp(audio...cu castile). Si programul se bazeaza pe "call" si "audio call".

| CriS_9436 a răspuns:

E messenger, la fel ca yahoo. doar ca skype se foloseste mai mult in alte tari