| Sonohat_Bogdan_1981 a întrebat:

Pentru cine se pricepe la word: am copiat un text dintr-un fisier pdf in word (copy/paste). Am acum situatia in care pe mai multe pagini, in partea de sus, e un paragraf de cateva linii si urmatorul paragraf e tocmai pe urmatoarea pagina, desi mai bine de 90% din pagina anterioara e goala. Nu am dat insert page break sau altceva. In plus, orice incercarea a mea de a sterge spatiul gol e in zadar. Cursorul pur si simplu ignora spatiul acela gol. Am aceeasi situatie in mai multe locuri in acelasi document. Suspectez ca are de-a face cu aranjamentul din fisierul pdf. Cum resetez chestia asta? Merci!

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Trebuie să faci „paste special", nu „paste" simplu. Și alegi „text only".

| horia2012 a răspuns:

Incearca si converteste intregul document pdf in word, nu copy/paste.
Vezi asta gratis:
http://www.softpedia.com/......rter.shtml
dar cel mai bun e asta:
http://www.abbyy.ro/pdftransformer/try/?gclid=CMXnpaSftcQCFYSWtAodEh0ADg