| Kardolei a întrebat:

Pentru configuratia :
Procesor : Intel i3 2120 3.30 Ghz
Ram : 4 GB
Placa video : Amd radeon HD 6450
Ce windows imi recomandati? As vrea unul pentru gaming!

5 răspunsuri:
| MajinVegeta a răspuns:

Windows 10 clar. Eu am dual core si am windows 10. Si da sunt gamer.

| Ryaaan a răspuns:

Eu recomand windows 7 (nu conteaza editia) deoarece pentru un i3 e cam slabut windows 10 mai ales pentru gaiming, dar acum depinde ce preferi si tu..si eu am un laptop cu componente asemanatore si ma joc (Win 10) dar, se vede in lag cand filmez!

| GabiC1337 a răspuns:

Windows 10 home premium sau Windows 7 Home premium

| Signori_Gianmario_1993 a răspuns (pentru GabiC1337):

Gabic1337 nu exista Windows 10 Home Premium, decat home...
Ai grija ca Windows 7 a inceput sa manance multe resurse, la fel ca si Windows 10... 7 pentru ca asistenta i se va termina intr-un an, iar 10 pentru ca e in curs de dezvoltare (beta cum s-ar zice).
Eu, totusi, recomand Windows 8.1 (motive: 16 GB pentru 64 bit, 0% CPU aproape mereu, probabil 20% cu Windows Update pornit, și ai toată memoria RAM dedicată ție, nu se alocă nimic pentru sistem).

| Måryán363 a răspuns:

Windows 7, pwntru ca windows 10 consuma multe resurse si memorie RAM, mai ales ca isi face update-uri multe, windows 7 pentru configuratia ta e foarte bun. Funda? Multumesc anticipat,