| DannyR0 a întrebat:

Pentru cunoscatori, AMD Ryzen 5 1500X vs Intel i5-7400. Ce ai recomanda si de ce?
Ca argument pro nu ma incanta placa integrata a i5-ului, iar scopul folosirii nu este neaparat de utilizarea lui in jocuri. Momentan ma atrage mai mult AMD-ul, insa poate sunt printre voi stiutori care-mi pot impartasi din cunostintele lor si ma pot ajuta cu niste sfaturi happy

3 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Ryzen are probleme la compilat pe Linux.

| UserRo10 a răspuns:

Daca pui placa video nu o sa ai nevoie de placa integrata a i5-ului. Toate aplicatiile/jocurile au fost facute pe platforma Intel. Ryzen e genial pe parte de randare si editare foto-video