| anonim_4396 a întrebat:

Pentru procesor, placa baza am nevoie de un nou cooler? Sau nu conteaza atat de mult coolerul?

Răspuns Câştigător
| CapitanuSemafor a răspuns:

Daca iti iei un procesor nou va veni cu un cooler. Daca ai niste pasta termoconductoare sa pui intre cooler si procesor fiindca va fi nevoie de un strat nou, fresh. Atunci este bine.
Si da, cooleru conteaza. De obicei procesoarele scot fum si nu mai pornesc dupa cateva minute fara cooler...

2 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Coolerul se pune in special pentru placa video!
ideea este ca odata ce ai schimbat componentele pc-ului tau ar cam trebui sa schimbi si coolerul, ca sunt mari sanse sa se incinga prea tare si sa se arda placa!

| crysty_4768 a răspuns:

Nu conteaza poti sa al folosesti pe vechiul numai sa fie bun