| Radeas1 a întrebat:

Pentru un calculator 1 GB ram procesor 2.50 ce antivirus ati recomanda dintre : Nod32 4, Norton Antivirus 2007, Kasperksy 2009 sau Mcafee 8?
Acum am Nod32 si merge super bine, parca nu as avea antivirus, dar vreau sa stiu care este cel mai light pentru sistemul meu si care nu consuma mult?
Sa nu se blocheze, hai putin sa se ingreuneze poate, dar nu extrem de tare. Adica cand ma joc, cand ma uit pe net sa nu simt antivirusul. De descarcat...Nu prea trag eu nimic dupa net, si daca as trage ceva nu ar depasi 1 GB.
Deci ce ziceti? Care e cel mai light? Nu cel mai bun, ca stiu ca dintre astia Kasperksy este cel mai bun, dar sa nu ma omoare cu consumatul resurselor.
P.S : Neaparat din antivirusii astia, nu va apucati acum cu avast, avira, AVG, Panda Cloud si alte chestii. Eu am intrebat strict de cei cu licenta. Si nu faceti descrierea, pueti face un mic top cu care consuma cel mai putin. Exemplu : 1. (consuma cel mai putin) etc.

11 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nod32 antivirus 6, consuma cele mai putin resurse si e foarte bun

| Ycu a răspuns:

Nod32, pentru ca e cel mai vechi dar nu am incredere in el, ca na e vechi si nu recunoaste multi virusi, deci nod32 ocupa cel mai putin pentru calculatorul tau.

| 5yr0Kk a răspuns:

Nod 32 categorig dintre astea.
Ar mai fi unu foarte bun Microsoft security essentials..nu necesita licenta doar windows activat..si merge super bine.
De ex pe un coputer mai vechi 1.6 ghz 512 ram nici nu se vedea ca e pornit.pc-u era pe xp bineinteles..deci dintre aletale nod 32 ar fi cel mai bun
Funda?

| SkrillexForever a răspuns:

Ia-ti panda sau avira laughing

| Radeas1 explică (pentru SkrillexForever):

Du-te dracu daca iti bati joc.

| SkrillexForever a răspuns (pentru Radeas1):

BREE eu nu imi bat joc
dac vr te injur acum da nu ca dupa aia imi suspenzi tu contul
Ia vezi de cine te iei

| Radeas1 explică (pentru SkrillexForever):

Mai omule, la ce mama ei de treaba mai dai raspuns cand eu spun ca nu vreau variantele alea; daca ai chef sa razi du-te la Trivia/Amuzante.

| SkrillexForever a răspuns (pentru Radeas1):

Ba fu. tuti mo.rti tai in gura sa ii fu.t ca esti prost rau fa ca acu imi bag p.la in tot neamu tau si in tine bre om prost ma-tai o cu.rva ca si tine
ca nu poti tu sa spui ca nu le accept trebuia tu sa spui du-te dracu
Bah sa iti *** tot neamu de GAY imputit si de psihopat jegos ed cu.rva tampita ca te fu.t si in gura si in cu.r imi bag pu.la in tine bre SMS de GAY
Alta data spune fu. tuti mo.rii ma.ti si Dumnezeii ma.ti

| Radeas1 explică (pentru SkrillexForever):

Măcar nu sunt un copil copac care înjură fără motiv

| Radeas1 explică (pentru SkrillexForever):

Am spus. Plus ca sunt baiat. Daca stii numai sa injuri este problema ta. Am spus de la inceput fara panda si avira si avast.

| Bajan_Cosmin_1992 a răspuns:

NOD32 e cel mai indicat pentru pc tau.