| andreeapopa39 a întrebat:

Pentru utilizatorii de Iphone: Cat la suta vi se descarca bateria telefonului peste noapte, daca nu umblati deloc pe el? La inceput bateria nu mi se descarca aproape deloc noaptea iar acum scade chiar si cu 15%. Mentionez ca telefonul e cumparat de aproximativ o luna.

8 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Era nou când l-ai luat? Poți afla foarte simplu dacă bateria e uzata. Descarcă aplicația battery life și da acolo unde scrie wear level. Dacă nu e cu verde, înseamnă ca și-a pierdut din capacitate și era de așteptat sa fie probleme, poate te ajuta dacă o schimbi. Dacă e verde atunci e o problema cu telefonul, nu cu bateria, căci consuma foarte mult in stand by.
Eu dacă îl las peste noapte nu văd nicio schimbare a procentului, dar dacă încep sa umblu pe el se Descarcă mai repede.

| andreeapopa39 explică (pentru Bondarel99):

Era nou.

| Bondarel99 a răspuns (pentru andreeapopa39):

Si ce a aratat aplicatia?

| andreeapopa39 explică (pentru Bondarel99):

Aplicatia a aratat ca bateria este foarte buna.

| Bondarel99 a răspuns (pentru andreeapopa39):

Atunci numai cei de la service pot afla ce are.

| andreeapopa39 explică (pentru Bondarel99):

S-a rezolvat problema, multumesc!

| KissGirlBeautifulGirl a răspuns (pentru andreeapopa39):

Și cum ai rezolvat? Am exact aceeași problema. Ieri dimineața nu mai aveam 15, azi dumneata nu mai aveam 20. ? și da e nou și are doar 2 luni

| KissGirlBeautifulGirl a răspuns:

Hahdbs