| ciocio1993 a întrebat:

Peoblemă la un ceas!
Rog să răspundă doar cunoscători, multumesc.
• Deci vreau sa va zic ca am un ceas DIESEL cumpărat din reprezentantă ( precizez ca am asigurare ) ceasul nu face o asa zisă problema sa zic, dar daca este frig afara si il port la mâna, face asa sub ecran in mijloc, un condens, se aburește, ( precizez ca ceasul este water rezist 10 Bari ) dar nu cred ca este normal sa apara problema asta, am înțeles că se poate sa răsufle la capacul din spate? Multumesc

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Nu e ermetic. 10 bar echivalent cu 90 m adâncime. Du-l la reprezentanță, vor schimba garnitura (graniturile). Exemplu: Un geam teremopan dacă face condens între straturi va fi schimbat.