| Anonim0100 a întrebat:

Pereri Windows Vista Gamer Edition?

Răspuns Câştigător
| ZeHelp a răspuns:

In general, Vista nu e bun de nimic. Ca au mai pus ei acolo "gamer edition" nu schimba cu nimic.

| marcusnmc a răspuns (pentru ZeHelp):

Ce un raspuns ai dat, documenteaza-te nu vorbi daca nu stii, citeste si tu ce am scris apoi spune ca gamer edition nu schimba nimic.

| ZeHelp a răspuns (pentru marcusnmc):

L-am incercat, scuze, nu mi se pare ceva special. Stai linistit ca ma documentez inainte sa vorbesc. Taci acolo si nu mai face presupuneri gresite.

| Anonim0100 explică (pentru ZeHelp):

Nu va certati parerile sunt pro si contra ceva normal spun eu l-am avut acum 3 ani pe un sistem cu 256 mb da 256laughing si spre uimirea mea merge decent pot spune dar acum merita ps: sunt gamer dar mai mult gta sa.cs.pes.fifa.call of dudy ceva mai 2006. 2007 max ca am o placa intergrata nVIDIA 7025/630a merita baieti sa-l pun? acum am wi7

7 răspunsuri:
| marcusnmc a răspuns:

In primul rand windows vista a fost un esec total, deoarece este foarte greoi are multe functii care incetinesc performantele, pentru fiecare joc daca la xp sau 7 necesita 1 gb ram la vista necesita 2 gb ram.

Apoi niste utilizatori s-au gandit sa faca windows vista gamer edition, conceput special pentru jocuri, au reusit cest lucru prin a scoate modul aero, cautare, si multe altele, astfel imbunatatind performantele cu mult pentru a putea fi rulate jocuri mult mai bine.
Vista gamer edition este foarte simplu si mult mai mic cred ca 350 mb ram in loc de 3/4 gb ram sau cat are. Asta este tot ce stiu sper ca am fost de folos.

P.S. eu nu am incercat dar l-am vazut in actiune, deoarece nu sunt un impatimit al jocurilor.

| Anonim0100 explică (pentru marcusnmc):

Da il am pe dvd si nu stiu sa-l pun sa nu-l pun Tu ce spui? ps am 2 gb ram ddr3 1600mhz?

| Anonim0100 explică (pentru marcusnmc):

NU va suparati pentru funda...ramanem amiciwinking

| emylian92 a răspuns:

Vista e cel mai praf sistem de operare... gamer edition nu cred ca-l inbunatateste cu nimic
pentru jocuri iti recomand un xp sp3
daca vrei sa mai arate si bine, windows 7happy