| anonim_4396 a întrebat:

Peste tot se vorbeste de marea resetare mondiala si vaccinul obligatoriu.
Va rog, cei care au cunostinte sa-mi explice:
1) vaccinul va fi obligatoriu?
2)Banii cash vor disparea?
Deci se instaureaza noua ordine mondiala?

18 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu vine noua ordine mondiala, vaccinul nu poate sa fie obligatoriu - fiecare face ce vrea nu santem cobai unii il fac altii nu

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Aiureli ale unora care nu stiu decat sa bage bete in roate. Potrivit drepturilor omului fiecare poate refuza un act medical. Deci vaccinul nu va fi obligatoriu dar te vor conditiona: mergi la scoala? Nu poti intra fara sa fii vaccinat. Cu zborurile deja se gandesc la o aplicatie in acest sens.
Oricum nu se baga chip-uri in vaccin. Este imposibil si mai usor este sa ti-l bage in mancare, medicamente tablete, etc. Alea-s aiurelile unor disperati.
Banii probabil vor disparea. Dupa parerea mea este un mijloc de a evita frauda si averile fabuloase aparute din senin. Doar cei bogati, cu averi facute din furt, se vaita de asta.

suntserios
| suntserios a răspuns:

1.de unde iti iei informațiile?
2. Ce e chas?

| Catrice a răspuns:

Se zice cash...

| LPCTSTR a răspuns:

Vacin primeste toata lumea, cine vrea il face, cine nu, isi asuma riscul sa ajunga in ATI sa moara cu zilele.
Banii nu vor disparea, avand in vedere ca Romanica este tara cu cele mai multe "veceuri" in curte pe km², eu chiar ma indoiesc ca "ordinea aasta mondiala" sa vina si la noi, sa ne mai soata din mocirla?! Nici poveste! laughing

| johnnny123 a răspuns:

Ce intelegi tu prin "se instaureaza noua ordine mondiala"?

Eu cred ca tu ai vazut prea multe filme si-ti imaginezi ca intr-o zi te trezesti si absolut totul s-a schimbat, strazile sunt pline de trupele Imperiului si peste tot flutura drapelele "noii ordini mondiale". Stai linistit, nu traim nici in Razboiul Stelelor, nici in G.I.Joe

"Ordinea mondiala" este un concept mult mai complex de atat. Ordinea mondiala se schimba putin cate putin, zi de zi, in mod continuu de la inceputul civilizatiei. Nu este o schimbare brusca produsa de vreo oculta malefica, ci o evolutie naturala modelata de factori politici, economici, tehnologici si sociali.

| Yuoia a răspuns:

1. Vaccinul nu va fi obligatoriu. S-a spus asta.
2. Se tinde spre indepartarea banilor. Nu se stie insa cat de repede.
Care... ordine?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai e aceeasi chestie, daca ni se impun drepturii in caz ca nu facem vaccinu, o sa murim de foame, deci se implineste profetia din Biblie? care spune ca fara acel ''semn'' nu vei cumpara sau vinde

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cas gasesti la piata domle

| Daniel323 a răspuns:

Vor fi presiuni mediatice pentru vaccinare. Banii cash o sa dispara in 15 ani.

| Anonimulantisocial17 a răspuns:

Vaccinul nu te va obliga nimeni sa il faci cu forta insa daca nu il faci Te dau afara de la locul de munca, nimeni nu te mai angajeaza si nu poti intra in diferite instituti fara sa ai vaccinul facut deci practic te obliga tainduti drepturile si excuzandute din societae

| anonim_4396 explică (pentru Anonimulantisocial17):

Pai e acelasi lucru, tot reducerea libertatii e, deci este cipul in vaccin? ca asa spune in Biblie, repet......nu stiu daca se implineste profetia

| Anonimulantisocial17 a răspuns (pentru anonim_4396):

Un individ de pe youtune spune ca inainte de pecete vor fi pregatiri si obisnuirea omului sa accepte unele chesti precum plata cu cardul scanarea temperaturi an iar apoi va veni pecetea adica cipul care va contine bani adica vei plati doar cu cipul si daca nu ai cipul nu vei putea cumpara sau vinde Insa poate si vaccinul savfie semnul fiarei deoarece nici fara vaccin nu te vor primi in magazine piete deci nu vei putea cumpara sau vinde.

Răspuns utilizator avertizat