| RobyNwS a întrebat:

Placa de baza asrock a320m-dvs r3. 0 Suporta procesorul ryzen 5 3600x si gtx 1660?

2 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Greu a naibii sa te uiti pe site-ul oficial, nu? https://www.asrock.com/mb/AMD/A320M-DVS%20R3.0/#CPU
P.S. Daca ii pui o sursa decenta, suporta ce placa video vrei tu. A, da, si o carcasa in care sa incapa placa aia video...;)

| NLS a răspuns:

Îl suporta, deși posibil sa fie nevoie întâi de update de BIOS, pe care nu știu dacă îl gasesti la plăcile Asrock.
Din câte știu doar gigabyte au BIOS pentru chipsetul A320 updatat pentru generația a 3-a)

Overclock NU o sa poți face, și în plus chipsetul A320 are anumite limitări, asa ca atenție ce memorie cumperi, A320 nu suporta aceleași frecvente precum chipset-urile superioare.