| SivanCosmin a întrebat:

Placa de baza ASRock B85M-DGS este compatibila cu AMD Radeon HD 5670?

4 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Suporta fara probleme placi video de peste 2500 lei, fie ca vorbim pe placi video Nvidia sau amd. Atata timp cat placa video respectiva este pe interfata pci express, placa de baza suporta fara probleme.

Bft!

| Mariusflo a răspuns:

Salut,

Daca tot vrei o placa video buna atunci iti recoman sa iei ceva de la AMD Radeon care sa te tina multi ani de acum incolo.

De exemplu acest model R9 270 OC Dual-x de 2gb: http://bit.ly/1s4m0bQ

Ce parere ai?

| marian5693 a răspuns:

Da, este. Iti merge fara probleme.

| bradutuI99 a răspuns:

Da,sunt compatibile, placa de baza are pci-e 3.0 deci suporta orice placa video.