| cristian041997 a întrebat:

Placa de baza Gigabyte ga-m56s-s3 suporta placa video de 1 gb
Are slot PCIe X16

3 răspunsuri:
| suffarstar a răspuns:

Daca placa de baza are pci-e poti pune orice placa video, cu conditia sa ai o sursa foarte buna(450-600 W)si diferenta dintre procesor sa nu fie prea mare.Adica un procesor 2.2 ghz si o placa video de ultima generatie cu frecvente mari, va face conflict.

| Rando a răspuns:

Da suporta, conteaza sursa, oricum poti pune si o placa video de pci-express 3.0 pe pci-e x16 pentru este un port backward compatible.Si ai grija si la procesor sa nu faca bottleneck(sa traga in jos performanta palcii).

| NightFurry a răspuns:

Da suporta dar trebuie sa ai o sursa cat de cat buna 450/500w sa nu intampini probleme. Bafta!