| Denila123 a întrebat:

Placa de rețea se poate pune in locul la placa video, am unitatea delux.

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Placa de retea se monteaza in portul PCI (vezi un slot alb pe placa), daca o cumperi pe aceasta configuratie.
Poate fi si PCIe, dar nu va fi montata in locul placii video, ci pe un slot dedicat, daca exista pe placa de baza.
Recomandat ar fi sa afli exact ce placa de baza detii, ca sa vezi ce sloturi sunt pe ea.
Aida64 te poate ajuta!
https://www.aida64.com/downloads

| Denila123 explică (pentru dannyel86):

Salut cum aveți Facebook vreau sa vă întreb ceva

4 răspunsuri:
| JackR a răspuns:

Bineinteles! Nu o sa functioneze, cel mai probabil o sa arunci tot calculatorul, dar de pus, poti sa o pui!

Apropo, "DELUX" scrie pe carcasa calculatorului, dar asta nu inseamna ca ai unitate "DELUX".

| IIIshaneIII a răspuns:

Da poti sa o plui daca ai placa video integrata si daca placa de retea este pe pci-xpress x4

| VioVio98 a răspuns:

In locul placii video nu, langa placa video trebuie sa ai un slot pentru placa de retea dedicata, succes