| anonim_4396 a întrebat:

Placa mea de baza P5P43TD PRO este compatibila cu placa video GV-N105TD5-4GD?/ va rog ajutati-ma si daca da cum va dati seama?

8 răspunsuri:
| emipenet a răspuns:

Buna! DA ar trebui sa mearga, e compatabila cu placa video, doar ca se va cam incinge rapid placa de baza cu asa paca video dar va merge, nu o forta, se va duce repede

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da. Slotul PCIe x16 V 2.0 al placii de baza este compatibil cu orice slot ulterior aparut (placa ta video are V 5.0). Un singur lucru va fi: nu va lucra la capacitatea maxima. Fenomenul se numeste Bottleneck si se datoreaza frecventei de transfer. La placa de baza aceasta este de circa 5 GT (Gigatansfer pe secunda) iar la placa video este de 7 GT.

| witzitt a răspuns (pentru Salontanul):

Daca m-aș juca lol in cate fps mi-ar duce?

| witzitt a răspuns:

Ceva siteuri de unde as putea sa o comand pana in 700 lei? Dar sa nu depaseasca indiferent ca e 714 sau 704 sa fie maxim 700 era pe domo 694 dar a scumpit o

| witzitt a răspuns (pentru witzitt):

Adica ma refer daca din cauza ca e mai performanta placa video s-ar putea sa imi cauzeze lag?

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru witzitt):

Din pacate nimeni nu-ti poate spune asta. FPS-urile nu se poat calcula depinzand si de memorie si de procesor.

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru witzitt):

Da. Poate crea un mic lag.

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru witzitt):

Asta nu stiu eu unde gasesti mai ieftin. Cauta!