| alexandruf37 a întrebat:

Placa video Asus Radeon HD7770 GHz Edition este buna pentru gaming? Doresc sa ruleze fara lag jocurile la rezolutia 1920x1080 la hight sau mediu!

6 răspunsuri:
| florin1979 a răspuns:

Depinde si ce procesor ai si ce cantitate de memorie RAM. spune ce componente ai si de cati bani dispui si te ajut, poate cu o recomandare de o placa video mai buna, cum ar fi GTX 650Ti, care costa cam 600RON si este mai buna ca HD 7770. http://www.pcgarage.ro/......5-128-bit/
uite aici o comparatie intre placile video http://www.anandtech.com/bench/Product/536?vs=680
daca ai nelamuriri, cauta-ma pe mess, id mess sprintaroiuflorin si vorbim acolo mai detaliat.

| AgathaRo a răspuns:

Alt factor important este si procesorul nu doar placa grafica.

| pozeanimate a răspuns:

Cel mai bine este sa cauti jocul preferat si uitete la cerintele minime
dacase incadreaza placa aceasta sau nu
acolo de obicei recomanda si denumirea placii

| cristif a răspuns:

E perfect ati radeoul, ai mai mult fps decat cu un nVIDIA la jocurile mari, gen cod4. Si eu am avut ati radeon 4850 HD si mergeau super jocurile(crysis 2, pes 2013 etc.)