| Istvan_Gabi_1990 a întrebat:

Placa video este integrata în procesor și are 1.7 GB Este bun pentru gaming?

8 răspunsuri:
| Hachimytza619Akita a răspuns:

Nici sa nu te gandesti, placa video integrata ii cea mai aiurea, daca ai laptop e bai, daca ai pc, cumpara una dedicata!

| peperonies a răspuns:

Nu exista placa video integrata buna pentru gaming.

| Gonrax a răspuns:

Depinde. Zi modelul placii ca sa stim daca e buna pentru gaming.

| Istvan_Gabi_1990 explică (pentru Gonrax):

E de la Intel hd intergrata

| AKARA0 a răspuns:

Pai depinde de ce placa dacă este Intel sau amd Radeon, în general plăcile video AMD integrate sunt mai bune ca cele Intel, în gaming n-o să-ti facă mare lucru, mai mult pentru office sau cam atât dar daca vrei rupere îți iei direct una dedicată și ai treminat bâlciul.

| Geo1609 a răspuns:

Parerea mea... este ok!

| Drş_Răzvan_1993 a răspuns:

Salut nu prea e buna fiindcă la unele jocuri s-ar putea sa nu îți ia toți gb
Ce la bine e sa îți iei o placa video separat acum nu știu dacă ai laptop sau pc

| Istvan_Gabi_1990 explică (pentru Drş_Răzvan_1993):

Am laptop adica o sa imi iau...