| diral a întrebat:

Placa video nVidia GeForce 210 este buna pentru jocuri?

Răspuns Câştigător
| Me2 a răspuns:

Placa video e foarte slaba pentru jocuriile din prezent, nu ti-o recomand, daca vrei sa te uiti la filme si sa te joci jocuri de acum 5 ani e buna, dar te gandesti ca apare gta 5, si tu pe placa aia abia joci gta sa, sa nu mai vorbin de gta iv / gta 5 /crysys 2 /bf3 si altele
Pentru jocuriile din prezent ia macar un hd 6670 ddr3/hd 7750 ddr5/hd 7770 ddr5/gtx 650ti ddr5/ -pe aceste placi video joci pe detalii high aproape orice joc, la o rezolutie de pana la 1280x1024

| diral explică (pentru Me2):

Dar de exemplu daca la Test Drive Unlimited 2 as pune rezolutia mai mica si as lasa setarile pe minim ar merge? Am vazut ca multi spun ca daca ai o placa video mai slaba trebuie pus totul pe minim la un joc si rezolutia sa fie mica... E adevarat?

| Me2 a răspuns (pentru diral):

E adevarat, dar placa video e prea slaba
Mai pune niste lei si ia macar asta
http://www.emag.ro/......E0G8TBBBM/

7 răspunsuri:
| alexclaudiu2003 a răspuns:

Este placa incepatorilor sau a pensionarilor, doar citesti pe net, te uiti la filme, jocuri de acum 6 ani

| pcsick a răspuns:

Depinde. da-ne mai multe detalii despre ea. exemplu: tipul memoriei, frecventa, latimea benzii.

| ByTyger1 a răspuns:

Da este foarte buna
funda

| david4889 a răspuns:

Buna, mi-ar merge jocul spiderman 3 pe placa asta video? O am si e noua

| diral explică:

Stiu despre ea ca e nVidia GeForce 210 1GB DDR3