| CreEppY a întrebat:

Planuiesc sa cumpar un calculator de curand si, cum nu ma stiu prea bine la calculatoare facute pe piese, am ales sa cumpar unul deja asamblat. M-am gandit la http://www.pcgarage.ro/......ctcu-4gb/. Cat de bun este acest sistem? Va dura destul de mult in timp? Mersi!

2 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

Revino cu o zi inaintea achizitiei.
Iti voi face eu o configuratie pe componente!

| CosminFlo a răspuns:

Ei bine, eu de obicei nu prea recomand sistemele deja facute pentru ca pun niste piese putin cam ieftine si o carcasa sa i-ti ia ochii dar sistemele facute de PC Garage unele sunt bune, altele mai putin...
Acel sistem este putin invechit acel 4460 este putin cam depasit... si este si pe DDR3. Am vazut ca ti-ai luat ceva pe 3000 de lei. Uite un sistem facut de ei doar ca mai pui 300 de lei si este mult mai bun. Are I5 6400 Skylake care este mai bun decat acel Haswel 4460, este si pe DDR4 aceeasi placa video. In concluzie i-ti sugerezi sa iei varianta mea.
http://www.pcgarage.ro/......-garantie/