| Naiky3Run4 a întrebat:

Plata cu cardul la Amazon se face chiar daca am lei pe card? Daca de exemplu imi comand ceva de pe amazon.co.uk dar pe card am doar lei se face tranzactia? Banii se converteaza in lire sau cum?

Răspuns Câştigător
| Mimy123 a răspuns:

Da, se convertesc singuri. Deci poti plati si cu lei big grin

| Naiky3Run4 explică (pentru Mimy123):

Dar mi se aplica si un comision?

2 răspunsuri:
| Mimy123 a răspuns:

Comisionul depinde de banca. Eu am card de student si comisionul e 0. Pentru alte carduri, e posibil sa aplice un comison, dar nu mai mult de 1 leu...