| Razvankuki10 a întrebat:

Pls HELP, am internet prin cablu ( romtelecom mai exact) si Laptopul nu il citeste, am si PC, la Pc merge fara probleme dar cand conectez cablul la laptop imi apare ca nu am conexiune la internet, am downloadat drivere pentru placa de retea, in zadar tot nu a mers straight face ce ar trebui sa fac zice-ti niste pasi sa urmez pls sad specific, am windows 7 pe 32 biti happy abia am reinstalat windowsul (laptopul nu este al meu, este al unei prietene care a pierdut Cd-ul cu driverele de instalare... ma rog ) dar am downloadat drivere pentru placa de retea dar degeaba straight face HELP ACORD FUNDA!

6 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Pas cu pas ce ai facut. De unde ai net? Dacai ai net de la RDS ai facut conexiunea PPPoE? Cu username si parola?

| Razvankuki10 explică (pentru K0sti):

Am specificat ca am prin Romtelecom, am vazut chestia cu PPPoE dar de unde fac rost de username si parola?happy

| K0sti a răspuns (pentru Razvankuki10):

Da, scuze, am omis. De la Romtelecom, trebuia sa ai datele astea. Eu am RDS si mi s-a dat un formular in care sunt specificate aceste date, user si pass.

| N0xEterniS a răspuns:

Eu am laptop dar am net prin semnal,, adica nu am nici un cablu atasat de laptop. Daca nu ma insel netu la laptop-uri merge prin semnal...

| K0sti a răspuns (pentru N0xEterniS):

Semnal e si unul si altul.

| molocemarius a răspuns:

Trebuie sa schimbi mac-ul.