| anonim_4396 a întrebat:

Poate afecta performantele placii video o sursa cu main putini w decat cei recomandati?

ex 450w psu minim necesar
300w psu utilizat la placa video?

5 răspunsuri:
| peperonies a răspuns:

O sa iti crasheze pc-ul sub load daca ai mai putini amperi pe alimentarea la placa video decat are nevoie.

| Caine1122 a răspuns:

Depinde de restul componentelor decizi sursa daca iti cumperi ceva nou mai bine ia ceva de 550-600 si nu o sa ai problemee stii ca dai in ban da iti iei ceva bun decat una ieftina care crapa la prima tensiune mai inalta de current

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Caine1122):

Vreau sa-mi iau sursa asta
http://m.emag.ro/......DHP01YBBM/

Mă interesează dacă pot folosi o zi două cu sursa de 300w până îmi iau sursa menționată mai sus
Am in PC
I3 550 3.2
8GB RAM DDR3 1600 mhz
2x 1tb hdd
Vga Gtx 460 gainward 1GB ddr5

| Caine1122 a răspuns (pentru anonim_4396):

O sa duca fara problemee pe componentele acelea cu cea de 450 zic eu si pe 300w nu se poate intampla nimic daca incerci ori nu porneste pcul ori se stinge in full load

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Caine1122):

Ok, mersi mult