| RM94 a întrebat:

Poate cineva sa imi explice cum sta treaba cu rezolutia monitorului si calitatea videoclipului?
Se simte vreo diferenta daca ma uit pe YouTube la un videoclip de 1440p cu un monitor de 27 inch si rezolutia 1920 x 1080 si cu unul tot de 27 inch dar rezolutia 2560 x 1440?

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Eu am ecran full hd si vad diferenta cand dau 4k

| Kosmonaut98 a răspuns:

In 1440p, nivelul detaliilor este mai mare, iar imaginea este mai clara.Insa, daca ai o sursa slaba (calculator mai vechi de exemplu) nu o sa ai multe cadre, astfel incat sa,, curga,, imaginea.