| alalal a întrebat:

Poate cineva sa imi spuna care este diferenta dintre un card MicroSD Clasa10 si unul de Clasa4 de exemplu? Care este mai bun si de ce?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cred ca poate scrie asa repede. Eu un telefon de ultima generatie.

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Http://en.wikipedia.org/wiki/Secure_Digital
Cel cu 10 Class este mai bun dar daca aparatul tau nu poate scrie cu acea viteza il iei degeaba.

| alalal explică (pentru Salontanul):

Am un Sony xperia TX cu procesor Dual-core 1.5 GHz si 1gb RAM!
Pot folosi Class 10 nu? merci

| Salontanul a răspuns (pentru alalal):

Cred ca poate scrie asa repede. Eu un telefon de ultima generatie.

| MisterCMD a răspuns:

Cardul de clasa 10 are o viteza de scriere 10mb/s iar cel de clasa 4 are doar 4mb/s

| SSWK a răspuns:

Clasa superioara este cea mai buna.
Viteza este diferenta.