| Anonimuserr a întrebat:

Poate mă lămurește și pe mine cineva.
Care e treaba cu Santa Tracker de la Google?
E o chestie fictivă nu? M-am săturat de atâtea prostii pe internetul ăsta.

https://santatracker.google.com/#village
Explicați-mi șie.

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Mi-a blocat windowsul, n-am mai patit asa ceva, poti vedea unde e mos craciun pe acel glob, eu nu pentru vedea imi blocheaza windowsul

| Anonimuserr explică (pentru RAY):

Cine e așa naiv să creadă că Moș Crăciun există și aduce cadouri pe glob. Să fim serioși. Ce tâmpenie.

| RAY a răspuns (pentru Anonimuserr):

Eu l-am vazut la mall pe mos craciun, da aveam un laptop in mana si mi-a spus, tu singur singur tiai luat un laptop si ai fost cuminte )))))) dar nu era al meu si a plecat

| Anonimuserr explică (pentru RAY):

Da, interesant. Vezi tu dacă era așa bun Moș Crăciun îți plătea contra valoarea la acel laptop sau îți dăruia și ție altul sau altceva. Trebuia doar să îi spui o poezie.

| RAY a răspuns (pentru Anonimuserr):

Eu lucram pe acel laptop, nu prea stiu poezii pentru mos craciun, poate vine pe horn si eu nimic, da colinde stiu https://www.youtube.com/watch?v=qmjojIZEgn4

| userul7200 a răspuns:

E o chestie fictiva. exista foarte multe in ziua de azi...de exemplu am vazut odata la ProTV cica il filmeaza live din satelit, dar de fapt era doar un model 3D foarte bine realizat.

O zi buna

| Anonimuserr explică (pentru userul7200):

Da mulțumesc pentru răspuns! Ce le mai place la unii (cei de la Google să aibă în cap numai prostii).

| Ana9999 a răspuns:

Evident ca e o chestie fictiva, dar are un scop bun, incurajeaza copiii sa creada mai mult in Craciun si in spiritul sarbatorilor si astfel sunt invatati de mici ce inseamna generozitatea sau sentimentul placut de a primi cadouri. Mie nici asta si nici simularea 3D de pe ProTV nu mi se par prostii, un copil crede in Mos Craciun si trebuie incurajat sa creada, e singura perioada din an in care aproape toate dorintele i se implinesc. In cazul adultilor, Mos Craciun e reprezentat de noroc si nu are o data anume cand vine, cu timpul intelegem cu toti asta.