| AlexisZLS a întrebat:

Poate sa imi spuna cineva despre aceasta placa video daca este buna? Gigabyte AMD Radeon HD 5570, 1024MB, GDDR3, 128bit, HDMI, DVI, PCI-E

Răspuns Câştigător
| SpecialistIT a răspuns:

Salutare.

Iti recomand MINIM asa ceva: http://www.mediadot.ro/......4mb-gddr5/
Un pic mai buna este asta: http://www.mediadot.ro/......b-ddr5-vga
Iar daca poti face un sacrificiu, iti recomand asta, care este net superioara: http://www.mediadot.ro/......024mb-ddr5

Ma bucur ca am putut sa te ajut. Sa te bucuri si tu de placa video.
Daca mai pot sa te ajut cu ceva, nu ezita sa ma cauti.

Bafta si multa sanatate!

16 răspunsuri:
| trolololo a răspuns:

Nu e buna, poți sa ii dai foc. Ce tot pui întrebări aiurea? Zi ce buget ai. Minimul de placa video decenta ar fi HD5670. Ce e sub nu merita.

| TeenWolf a răspuns:

Daca doresti sati ei o placa buna, eti o Nvidia

| anonim_4396 a răspuns (pentru TeenWolf):

Nu exista nici o diferenta! Este doar o prostie care nu stiu cine va bagat-o in cap dar AMD este foarte buna si ea.Cu ce e mai buna Nvidia? La aceleasi performante cu AMD costa mai multi bani.Bani aruncati de pomana sau care este rostul ei?

| xBro a răspuns:

E buna!

| PickUp a răspuns:

Sall!
Este destul de bunicica avand in vedere ca are 1GBhappy
Eu iti recomand una de 2-3GB cum am eu si ar trebui sa fie Full HD pentru a avea un video superb!
App si iti trebuie minim 300-500 bit pentru a zbura cu eahappy
Bafta!
Funda?big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru PickUp):

La 300 de biti dai pe ea minim 20 de milioane.
Si aia de 128 biti e ok daca e GDDR5

| trolololo a răspuns (pentru PickUp):

Vaaaai da ce bătut de soarta ești. De ce recomanzi postii? Adică o placa video de 3 GB la 200 lei e mai buna decât una de 2GB la 1000 lei?

| PickUp a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum vr uhhappy
Funda?

| anonim_4396 a răspuns (pentru PickUp):

Pai vad ca le stii pe toate. Cine are bani de palca vido pe 512 biti, Bill Gates? Cred ca costa peste 150 de milioane.

Eu ii recomand lui UEFA un AMD 7750 la 400 de lei daca vrea sa joace jocurile noi. Nu conteaza GB asa mult, conteaza mai mult frecventa si tipul memoriei.

| XYZsnick a răspuns:

E buna nu-i lua in seama pe prosti astia...iti ruleaza cam orce joc de pe piata.

| trolololo a răspuns (pentru XYZsnick):

Nu merge nici un caca pe placa aia. Cauta teste sa te convingi.

| XYZsnick a răspuns (pentru trolololo):

Assassins Creed 3, sa zicem ce e relativ nou...si cere un minim un hd3850.
http://www.game-debate.com/....../index.php

| AlexisZLS explică (pentru XYZsnick):

Trolololo daca esti atat de smecher spune tu cea mai buna placa sub 300 lei

| XYZsnick a răspuns (pentru AlexisZLS):

:))trololo=))
cam asa ceva: http://www.gainward.com/main/vgapro.php?id=115
o iau cu 240 lei.
pe 512 biti fi atent!

| trolololo a răspuns (pentru AlexisZLS):

Pai nu exista placa video buna sub 300 lei. Sunt placi slabe pentru media pc-uri si sa te joci CS pe ele.

GT630 e singura placa sub 300 lei care merita. In rest sunt o risipa de bani.

| AlexisZLS explică (pentru trolololo):

Calcuratorul meu are marca Philips