| Bernie a întrebat:

Pot afla daca un numar apelat e in tara sau nu? Daca incerc sa apelez un numar Orange si nu am roaming, exista posibilitatea sa nu il pot apela?

Cum pot afla daca posesorul unui numar de mobil e in tara sau nu, sunandu-l?

1 răspuns:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,
Atunci cand esti in tara, poti suna un numar Orange aflat in afara tarii fara sa ai serviciul roaming activat. Este necesar ca cel care se afla in afara tarii sa aiba serviciul roaming activat.Nu exista posibilitatea sa afli daca un numar pe care il apelezi se afla in tara sau nu. Oricum, atunci cand cel pe care il apelezi este in afara Romaniei tu il apelezi ca si cand ar fi in Romania, nu sunt costuri suplimentare pentru tine.
O zi buna,
Orange Helpers