| Lustra a întrebat:

Pot conecta 2 device-uri bluetooth la telefon in acelasi timp? Am conectat un smartwatch prin bluetooth dar mai vreau sa-mi cumpar o pereche de casti bluetooth si nu sunt sigur daca le pot conecta si folosii pe amandoua in acelasi timp.

Folosesc un smartphone Galaxy A8 2018 care conform GSMarena are:

Bluetooth: 5.0, A2DP, EDR, LE

3 răspunsuri:
| ziftode a răspuns:

EVIDENT
poti sa connectezi tastatura, mouse, casti, smartwatch, eventual chiar alt telefon si sa (de ex.) dai internet prin el, etc.

| Lustra explică (pentru ziftode):

Ma intereseaza daca o poti face in acelasi timp.

| ziftode a răspuns (pentru Lustra):

Da, poti oricate in acelasi timp
scuze ca nu am specificat si asta!