| SonicAndrei a întrebat:

Pot cu o baterie externă să încarc şi o cameră video? Camera se încarcă prin USB, este vorba despre Sony HDR-CX405 şi de bateria Anker Astro E5 2nd Gen 16000 mAh. Pe adaptorul camerei scrie aşa:
INPUT: 100V-240V ~ 0.2A
OUTPUT: 5V =... 1.5A

Pe site-ul producătorului bateriei scrie "amp-adjustment technology intelligently identifies your device to deliver its fastest possible charge", dar oare se referă la orice dispozitiv sau doar la smartphone-uri? Întreb doar ca să fiu sigur că bateria camerei nu va fi afectată în mod negativ.

Răspuns Câştigător
| RaduMihaiRadu a răspuns:

Cu o baterie externa poti incarca ORICE device sau gadget ce are mufa USB. Eu, spe exemplu incarc telefon, tableta, boxa portabila, smartwatch. Incarca cu incredere