| magma8 a întrebat:

Pot folosi alt router decat cel furnizat de Telekom?
Zilele astea internetul tot cadea/sau aveam lag dintr-o data(ping), joc mult LoL ranked asa ca asa ma cam enerveaza. Azi o cazut dintr-o data si m-am enervat si am lovit routerul de 2 ori, nu a prezentat niciun defect exterior, dar nu mai functioneaza acum. Acum as vrea un alt router, stiu ca problema este cu cablul nu cu router-ul, dar as vrea o raza mai mare la WiFi. Daca va intrebati de ce nu am sunat la ei? Am sunat de o multime de ori pe parcursul a 14-15 ani. >Sunexplic >problama vin ziua >urmatoare merge vreo 4-5 >luniapare alta >problema repet. De ce nu fac contract cu alt ISP? Stau la tara, iar cand am facut pentru prima data contractul nu exista decat cablu in afara de Dolce(Telekom), acum cand se termina contractul e posibil sa fac cu Digi.

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Daca nu ti-au dat nici un "cadou promotional" cand ai semnat contractul cu ei, le poti trimite o notificare la Telecom in care denunti contractul din motivul proastei functionari.
Trebuie doar sa le dai inapoi echipamentul primit in inventar (si asa n-ai ce face cu ele).

Pana atunci suna la ei ori de cate ori nu-ti functioneaza bine sistemul (TV, internet, telefonia).
Dupa 3 sesizari nerezolvate intr-o luna ai dreptul sa denunti oricum contractul si chiar sa depui plangere la OPC.