| nikname a întrebat:

Pot folosi placile video integrata si dedicata concomitent? Fiecare legate la cate un monitor?

1 răspuns:
| NLS a răspuns:

E imposibil.
A existat un soft (placa mea de baza vine cu el, Lucid Virtu) cu care le puteai folosi alternativ, în funcție de nevoie.
Cea integrata pornea default, iar cea integrata când intrai în jocuri sau alte aplicații solicitante.
Însă nu concomitent.

Iar fără acel soft, despre care nu mai știu nimic, (nu l am instalat decât o scurta perioada pentru teste ), e imposibil.
Driverul uneia îl anulează pe al celeilalte.
Poți avea o singura placa activa la un moment dat.