| mikail1 a întrebat:

Pot intra in contul cuiva de fbk daca am IP-ul?

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nicio legatura una cu alta

| sierra1 a răspuns:

N-are nimic de-a face IP-ul cu... prefectura

| DanielVălean a răspuns:

Nu, sub nicio forma.

| mikail1 explică (pentru DanielVălean):

Am inteles...multumesc... dar stiti vreo metoda? doar adresa mail ma ajuta?

| DanielVălean a răspuns (pentru mikail1):

Securitatea Facebook e una maricica, as zice. Exista conectarea cu 2 factori, pe care multi o activează. In ce consta? In faptul ca daca o persoana se conectează de pe un dispozitiv strain pe contul de Facebook, folosind parola si email-ul, atunci acea persoana va primi o notificare pe telefon si ub sms care sa confirme ca ea a fost aceea. Practic, daca vrei sa intri pe un cont de Facebook, ai nevoie minim de ambele date. Iar daca persoana si-a setat conectare cu 2 factori, atunci sansele tale de reusita se indreapta spre 0%.

| Razvan1lol a răspuns:

Nu.

| Golomoz_Daniel_1998 a răspuns:

Doar prin intermediul adresei de email. Ip-ul n-are nicio legatura

| mikail1 explică (pentru Golomoz_Daniel_1998):

Multumesc.si cum pot face asta? doar atata am adresa de mail... si persoana e departe de mine nu am acces la tel