| DareToZlatan a întrebat:

Pot lua o baterie externă cu mine, în avion?

15 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Da, cu condiția s-o prezinți la controlul de securitate. Nu te lua după domna Laba care vorbește din auzite.

Răspuns utilizator avertizat
| Victoria18 a răspuns:

Da.

| KanameKuran a răspuns:

Da, dar ai grija sa nu fie mai mare the 99Wh.

| addy200 a răspuns:

Poți să mergi liniștit, nu asculta ce zic copiii ăștia care nu au văzut în viața lor un avion!

| DareToZlatan explică (pentru addy200):

Ești sigur? dacă e să o țin în buzunar sau în bagajul de mână?

| addy200 a răspuns (pentru DareToZlatan):

Mama mea a mers cu baterie externă cam de 10X20cm la bagajul de mână și ăia doar au întrebat-o ce e și atât, a trecut fără nici o problemă. Nu cred că a ta e mai mare de atât. Baftă

| 2k18Tpu a răspuns:

Da.Doar nu e din fier.

| mihai69 a răspuns (pentru 2k18Tpu):

Și dacă era de fier, de ce ar fi fost interzisă?!?

| 2k18Tpu a răspuns (pentru mihai69):

Ca cică lucrurile din fier sunt interzise laughing

| mihai69 a răspuns (pentru 2k18Tpu):

Repet întrebarea (reformulez): UNDE scrie asta?!?
Pentru referință: http://www.tarom.ro/......rzise.html

| 2k18Tpu a răspuns (pentru mihai69):

Așa am auzit eu.

| mihai69 a răspuns (pentru 2k18Tpu):

Ideea acestui site este să ajutăm pe cei ce întreabă cu răspunsuri *corecte* și *utile*, nu cu chestii „din auzite", după ureche etc. care pot face mai mult rău, pot duce oamenii în eroare.