| AlexC433 a întrebat:

Pot plăti pe google play cu abonamentul Digi? Dacă da cum?

9 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

De la google citire:
===
„Puteți achiziționa aplicații și conținut digital de pe Google Play folosind metodele de plată din Contul Google. Dacă faceți pentru prima dată o achiziție, metoda de plată va fi adăugată în Contul Google."
----
„Facturarea prin operatorul de telefonie mobilă
Cu anumite dispozitive și planuri de servicii mobile, puteți plăti achizițiile prin factura de la operator.
Operatorii participanți din România:
* Orange România *
Când achiziționați conținut, debitarea se va afișa în contul dvs. de la operator după 15 minute.
Notă: când vă înscrieți pentru facturarea prin operatorul de telefonie mobilă, este posibil să vedeți pe telefon un SMS (mesaj text) care începe cu „DCB" sau „DCB_Association". Mesajul este generat și trimis automat pentru a finaliza înscrierea la facturarea prin operatorul de telefonie mobilă pentru contul dvs. Google Play. "
====
Așadar, NU poți cu abonamentul de la Digi, doar din Orange.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai poti sa iei aplicatia: https://play.google.com/store/apps/details?id=ro.rcsrds.mydigi&hl=ro
Si sa iti faci un cont (pe baza de un numar de pe factura, nu mai stiu exact cand am facut eu) si apoi poti sa platesti acolo de la "Facturile mele".

Dar poti si de pe site-ul lor, nu neaparat de pe aplicatie https://www.digiromania.ro/ (eu asa fac). Doar ca trebuie sa specifici ca vrei sa platesti online :)
Poti sa ii suni (031.400.4401) sau vezi mai multe pe: https://www.digiromania.ro/asistenta/contact

| AlexC433 explică (pentru DoarBogdan):

Eu ma refer dacă pot plăti în aplicații cu abonamentul digi

| DoarBogdan a răspuns (pentru AlexC433):

Pai da, in aplicatia mentionata, este o platforma unde poti sa si platesti happy

| AlexC433 explică (pentru DoarBogdan):

Mulțumesc mult. Dacă mai am nelămuriri te întreb

| DoarBogdan a răspuns (pentru AlexC433):

Linistit ^_^

| AlexC433 explică (pentru DoarBogdan):

Am intrat dar la facturi nu găsesc unde pot plăti. De exemplu eu vreau sa bag bani într un joc

| DoarBogdan a răspuns (pentru AlexC433):

A... la asta te-ai referit. Atunci imi pare rau dar... nu am auzit sa se poata asa ceva sad
Magazin play permite plata doar:
- card de credit sau de debit;
- facturarea prin operatorul de telefonie mobila (doar Orange Romania);
Si nu poate fi folosit cu:
-transferurile bancare,
-Western Union,
-Money Gram,
-cardurile de credit virtuale (VCC),
-contul de economii de sănătate (HSA),
-carduri de tranzit,
-orice plată de tip garanție.

Mai multe detalii aici: https://support.google.com/......er/2651410

| Mermezancornel a răspuns:

Cum pot plati