| Mnumh a întrebat:

Pot pune 3 memorii de 1866 IDENTICE si o memorie de 1333? ( toate cele 4 module sunt de cate 2 gb fiecare)

5 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Poti, dar aia de 1333 o sa le traga pe cele 2 de 1866 in jos, adica vor functiona toate pe 1333. Nu are importanta daca nu rulezi pe un kaveri, dar ti-am spus.

Bft!

| TwiSt1997 a răspuns (pentru Jipa95):

Din cate stiu eu daca nu foloseste grafica integrata nu conteaza frecventa memoriei.

| Mnumh explică (pentru TwiSt1997):

Folosesc un GTX 550 ti pe 192 bit

| Jipa95 a răspuns (pentru Mnumh):

Ce treaba are ma placa video?! Ti-am spus ca merge, numai ca memoria aia de 1333 mhz o sa le traga pe celelalte 2 memorii in jos si vor functiona toate pe 1333mhz.

| TwiSt1997 a răspuns (pentru Mnumh):

Foarte binelaughingPoti sa le pui, n-au nici o problema.