| MarianOfficial a întrebat:

Pot pune folie de sticla peste folie de plastic? (am Huawei p30 lite)

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu! Folia de sticla se pune direct pe fata display-ului, nu peste folia de plastic.

| frunzarescu a răspuns (pentru Violleta2022):

Peste folia de plastic se poate pune folia de sticla, iar peste aceste doua folii se mai pune inca o folie de plastic.

| Violleta2022 a răspuns (pentru frunzarescu):

Si care-i logica?
De ce ai pune 7 folii, una peste alta?

| frunzarescu a răspuns (pentru Violleta2022):

Hai ma ca a fost o gluma. Cum sa pui folii peste folii?

| sierra1 a răspuns:

Sigur că poți dar ar fi ca și cum ți-ai pune o căciulă penste bască

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Folia de plastic e ca sa protejeze pe cea de sticla, nu invers!

| GPA a răspuns:

Dai orice folie jos de pe partea frontalā(de pe ecran) și aplici folia de sticlă direct pe ecranul telefonului. Nu se pune folie peste folie niciodată!

| MarianOfficial explică (pentru GPA):

Ms!

| GPA a răspuns (pentru MarianOfficial):

Cu plăcere! happy

| Drsss a răspuns:

Bine ca nu ai întrebat dacă poti pune folie de sticla peste alta folie de sticla.