| Andrei666111 a întrebat:

Pot pune o placa video GDDR5 la o placa de baza DDR3?

2 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Memoria placii video nu are nici o treaba cu memoriile ram. Atat imp cat slotul este acelasi cu al placii video, nu conteaza tipul memoriei placii video.

Si ca sa iti raspund, da poti pune placa video. Verifica doar sa iti duca sursa noua placa video.

| AlaSwek a răspuns:

Salutare.
La o placă de bază, nu conteaza pentru placa video ce DDR este. Ci contează să aibă slot PCI Express. Exista doua tip uri de sloturi. Pci express 1.6, si 3.0.
Dacă placa ta este 3.0 poti pune pe una cu 1.6, doar ca va funcționa 95% din puterea ei. happy.
Apropo, nu confunda Pci cu pci express